Kazalo:

Računi Pedra Acoste, da je prvak v Portimau, in računi Raúla Fernándeza, da se izogne alirónu Remyja Gardnerja

Čeprav je Fabio Quartararo svoj naslov svetovnega prvaka v MotoGP končal v Misanu, sta za odločilni dvojček sezone odprta še dva prvenstva. Portimao in Valencia se še nista odločila ki bosta svetovna prvaka Moto3 in Moto2, v obeh kategorijah pa so v sporu Španci, čeprav v zelo različnih situacijah.

Pedro Acosta prispe v Portimao, odvisno od sebe, da se razglasi za prvaka sveta. Voznik Murciana bo na portugalski stezi imel svojo drugo tekmo točko, čeprav veliko bolj jasno od Misanove. Kar se tiče Raúla Fernándeza, je njegov cilj odložiti alirón Remyja Gardnerja, za to pa je odvisen tudi sam od sebe.

Za Acosto je dovolj zmaga v Portimau; za Gardnerja, št

Acosta Misano Moto3 2021

Velika nagrada Algarvea 2021 je morda odlična zabava Pedra Acoste. Že v svoji prvi sezoni v svetovnem prvenstvu je odvisen od sebe, da se bo razglasil za prvaka Moto3. Za zmago v dirki bi bilo dovolj, da Acosta obsodi naslovne glede na to, kaj počne njegov neposredni tekmec Dennis Foggia.

Trenutno je razlika med voznikoma 21 točk, tako da bi Acosta, če zmaga, dosegel vsaj 26, na kocki pa bi ostal le 25. Seveda je niz, v katerem prihaja Foggia, strašljiv. Na stopničkah je šest zaporednih, osem na zadnjih devetih dirkah in štiri zmage v zadnjih osmih terminih.

Foggia Misano Moto3 2021

Najbolj zanimivo je, da je bila v Portimau že na začetku sezone, aprila, dirka Moto3. Acosta je zmagal v dvoboju zadnjega kroga s Foggio. Če bi se ponovilo, bi bilo razburljivo. V primeru, da bi Foggia zmagala na zadnjih dveh dirkah, bi Acosta moral doseči vsaj dve tretji mesti.

V Moto2 je situacija veliko bolj neugodna za španskega kolesarja. Raúl Fernández je tisti, ki se mora vrniti po prezgodnjem padcu, ki ga je utrpel v Misanu, ko je bil na poti do zmage in postati svetovni voditelj. Remy Gardner, ki je videti nervozen, ima prednost 18 točk.

Raul Fernandez Austin Moto2 2021

Gardner ni odvisen od sebe, da bo prvak v Portimau. Tudi če zmaga na dirki, naslova še ne bo osvojil, če Raúlu Fernándezu uspe osvojiti drugo mesto. Da bi končal alirón, mora Gardner zmagati na dirki, njegov soigralec pa mora biti tretji ali slabši. In oba sta zelo dobra v Portimau.

Edini dve dirki Moto2, ki sta bili izvedeni v Portimau, sta si razdelili. Gardner je zmagal 2020, Fernández pa 2021. Vodja svetovnega prvenstva je v neprijetni situaciji: če bi Fernández zmagal na obeh dirkah, bi bil za ohranitev naslova vreden le drugega in tretjega mesta.