Kazalo:

Dominique Aegerter je v San Juan Villicumu s svojo Yamaho YZF-R6 razglašen za svetovnega prvaka v superšportu

Dominique Aegerter je že svetovni prvak v superšportu. Švicarski voznik je dve dirki vnaprej obsodil naslov v San Juan Villicumu med argentinskim krogom. To je vrhunec veličastne sezone za Aegerterja, ki po želji prevladuje v kategoriji.

Pri 31, ta To je prvi naslov svetovnega prvaka, ki ga je Aegerter dosegel v celotni karieri na motorjih. Trn je odstranjen kontroverznemu porazu na zadnji dirki svetovnega pokala MotoE in zdaj bo moral povedati, kaj bo z njim v prihodnjih sezonah. Prišle bi lahko ponudbe Superbikes.

Aegerter je pometel vse leto 2021

Aegerter Motoe 2021

Aegerterjeva sezona je bila sezona popolne prevlade in njegova ljubezen z Deset Kate ni dala izbire konkurenci. Sezona Švicarja se pri MotorLandu ni začela preveč dobro, z drugim in petim mestom, nato pa je na prvi dirki v Estorilu zasedel tudi peti. Nihče ni mogel predvideti, kaj prihaja.

Aegerter je zmagal naslednjih pet dirk zapored: ena v Estorilu, dva v Misanu in še dva v Assenu. V prvem Mostu je vzel premor kot četrti, nato pa je dodal še štiri zmage zapored, v drugi za Most, dve za Navarro in prvo za Magny-Cours, ki je pustil naslov naslova.

Aegerter Ssp 2021

Skupno je deset zmag, zaradi katerih je Aegerterjev naslov nesporen. Zmagal je krog vnaprej in to ob upoštevanju tega preskočil je tisto v Barceloni, da bi lahko dirkal v MotoE. Se pravi, brez tega oklepaja električnih motociklov bi zmagal z dvema krogoma prednosti. Neslišano.

V MotoE je doživel veliko razočaranje sezone, ne le zaradi izgube naslova proti Jordiju Torresu, temveč tudi zaradi tega, kako mu je to uspelo. Aegerter je Španca predrzno vrgel na tla v zadnjem krogu zadnje dirke, zato so ga morali redarji kaznovati, da ni osvojil prvenstva.

Aegerter Ssp 2021 2

Zdaj je trn odstranjen s tem svetovnim prvenstvom, ki lahko odpre številna vrata za prihodnost. Zadnji prvak, Andrea Locatelli, je skočil na svetovno prvenstvo v superbikeju kot uradni voznik Yamahe, zdaj pa redno zaseda stopničke. Bomo videli kakšne ponudbe pridejo že bolj veteranskemu Aegerterju.

Kaj je več Aegerterju je uspelo zrušiti prevlado ekipe Bardahl Evan Bros, ki je hodil dve sezoni, najprej z Randyjem Krummenacherjem in nato z Locatellijem. Tokrat Steven Odendaal ni zmogel z Aegerterjem in njegovo Ten Kate, ki že imata hrepeneno krono. Leto 2022 bo druga zgodba.