Kazalo:

Najboljši prijatelji Topraka Razgatlioglua: tri nesreče, ki ga oddaljujejo od svetovnega prvenstva v superbikesu, na katerem prevladuje

Toprak Razgatlioglu je očiten prevladujoči na svetovnem prvenstvu v superbikeju leta 2021. Zdi se, da je turškemu kolesarju Yamahe uspelo odstraniti Jonathana Rea s hegemonske vloge, ki ga ima na vrvi, zagrešil je več napak kot kdaj koli prej in prisilil stroj več, kot je potrebno, da črpa olje iz njegovega Kawasakija.

Toda kljub svoji očitni superiornosti ni opredeljeno, da bo Razgatlioglu prvak: Še naprej se bori proti meigam, nesreči, zaradi katere je že opustil tri ključne dirke, ne da bi bil odgovoren. In to, da odvzeti krono prvaku, kot je Rea, ni tako enostavno.

Razgatlioglu je v incidentih, za katere ni odgovoren, izgubil okoli 60 točk

Razgatlioglu Portugal Sbk 2021

Portimao je bil idealen krog za Razgatliogluja, da je zadal zadnji udarec na mizi. Na fetišnem krogu za Jonathana Rea, Turek je zmagal na prvi dirki in dosegel nekaj dobrih točk na dirki Superpole Race, Britanci pa so končali v prahu v obeh. To je bilo idealno okolje.

Če bi v nedeljo na dolgi dirki končal za Reo, bi bil svetovni pokal tako rekoč viden za kazen, a ni bilo tako: smola se je vrnila na prvo mesto z Razgatlioglujem in ponovno je obudil Reine možnosti na svetovnem prvenstvu, v katerem prevladuje bolj kot kdaj koli prej.

Razgatlioglu Portimao Sbk 2021

Yamaha R1 turškega kolesarja je utrpela nenavadno okvaro. Izgubil del prednjega kolesa v zadnjem ovinku iz Portimaa, območja z zelo visoko hitrostjo in največjim naklonom, ki vrže Razgatliogluja v beg. Turek se je dobro spopadel, čeprav je bil na srečo nepoškodovan. A s 25 točkami manj.

Ni prvič, da so meige napolnjene z Razgatlioglujem. Svetovni voditelj si je pred temi leta 2021 že nabral dve nesreči: prva je bila v Assenu, ko ga je na startu popeljal Garrett Gerloff, in druga v Barceloni, ko je njegova Yamaha je med vodenjem dirke utrpela težave z elektriko.

Razgatlioglu Portugalska Sbk 2021 2

Skupaj in nizko, Razgatliogluju je ušlo približno 60 točk ki ima neokrnjeno svetovno prvenstvo in čigar največja napaka je bil preskočiti štart v Estorilu. Do meje potiska Rea, ki pade bolj kot kdajkoli prej, a kljub temu je razlika v svetovnem pokalu le 24 točk.

Zdaj sta še dva termina, prvi čez štirinajst dni v Argentini in drugi v Indoneziji sredi novembra. Razgatlioglu ima prednost v splošnem, bolj konkurenčno kolo in je bolj fit kot Rea, vendar bo moral obvladati pritisk boja za svetovno prvenstvo, ki bi ga že moral osvojiti. Meige se zarotijo proti njemu.