Kazalo:

Norost in strah v Austinu: Izan Guevara debitira v Moto3, Pedro Acosta pa mu reši življenje po divjanju Deniza Öncüja

Dirka Moto3 v Austinu je bila ena najbolj nenavadnih v zadnjem spominu. Dve rdeči zastavi in zmaga Izana Guevare, prvi v karieri na svetovnem prvenstvu, kljub temu, da se mu je motocikel tik pred tem ustavil. Guevara je ob odhodu najprej zarjovel v svojem boksu, a so mu predpisi prinesli končno zmago.

Deniz Öncü je zaigral v najbolj neprijetnem trenutku dirke in naredil manever na ravni črti, ki bi lahko vzel življenja Pedra Acoste, Andree Migna in Jeremyja Alcobe naprej. To je povzročilo drugo rdečo zastavo in na srečo so vsi v redu. Dennis Foggia je na drugem mestu, Acosta pa bo imel meč žogo v Misanu.

Acosta, Migno in Alcoba so čudežno preživeli Öncüjevo nepremišljenost

Fellon Austin Moto3 2021

Na štartu je najbolje začel Xavi Artigas, a je zdrsnil v prvi kot in Vodja je postal Jaume Masià. Pedro Acosta si ni mogel opomoči Preveč položajev, tako da je bil še vedno 15., a tudi Dennis Foggia ni imel odličnega prvega kroga in je vozil 8.

Artigas je preskočil štart in prejel sankcijo, ker je odslužil dvojno kazen za dolg krog. Pred Masiàjo in Jeremyjem Alcobo je bil Izan Guevara. Trije Španci so imeli nekaj prednosti, vendar jih je Foggia streljal na lov. Acosta je že plezal in zasedel osmo mesto.

Acosta Austin Moto3 2021

Guevarin tempo je bil neverjeten, tako zelo, da je začel odpirati malo vrzeli glede na Foggio. Toda potem je prišlo trd padec Filipa Salca, ki je povzročil izstop rdeče zastave. Češki voznik je bil na zdravljenju sredi proge, zato je bilo treba dirko ustaviti.

Druga preizkušnja naj bi bila sprint, le pet krogov. Na izhodu Izan Guevara je obdržal prvo mesto pred Deniz Öncü, zadaj pa je obtičal tudi John McPhee. Veliko je bilo menjave stališč, kar je bilo logično na tako kratki dirki in pri toliko celo voznikih. Ampak zaenkrat brez dotikov.

Toda zadetek učinka je prišel, ko je Guevarin motocikel prenehal voditi. McPhee je to prvo mesto podedoval pred Masià, Darrynom Binderjem in Foggio. In še ena katastrofa. Jeremy Alcoba je padel na hrbet naravnost za nepremišljen manever Öncüja in tako Andrea Migno kot Pedro Acosta sta ga odpeljala pred. Še ena rdeča zastava.

Toda v nepričakovanem obratu dogodkov so rezultati dirke 1 in zmaga je kljub zlomu pripadla Izanu Guevari. Drugo mesto za Dennisa Foggio, ki seka točke, vendar ne preprečuje, da bi Acosta, osmi, imel meč žogo v Misanu. McPhee dokonča stopničke.