Kazalo:

Adrián Huertas slavi svoj naslov svetovnega prvaka z zmago na zadnji letošnji dirki Supersport 300 v Portimau

Adrián Huertas je bil najboljši voznik Supersport 300 v letu 2021. Če je bilo dvoma, je to potrdil tudi z zmago na zadnji dirki leta in da je bil vpleten v nekaj incidentov, zaradi katerih je izgubil položaje. Toda na koncu je Huertas sam pobegnil do zmage.

V boju za podprvaka je nagrado prevzel tisti, ki si jo je celo leto zaslužil, Tom Booth-Amos, čeprav je bila bitka rešena v zadnjem krogu. Jeffrey Buis je šel na tla in drugouvrščenega pustil na britanskem pladnju, ko je šel drugi skozi cilj. Dokončajte stopničke Bahattin Sofuoglu.

Booth-Amos je po padcu Buisa končal na drugem mestu na svetu

Carrasco Portugal Ssp300 2021

Na izhodu prvi je dobil Jeffrey Buis, čeprav Adrián Huertas ni naredil preveč ovinkov da bi ga spet mimo. V vodilni skupini je bil tudi Íñigo Iglesias, skupaj s Tonom Kawakamijem in Bahattinom Sofuoglujem. Victor Steeman je napredoval s KTM-om, Buis pa je želel odpreti vrzel na čelu.

Aktualni svetovni prvak je bil odločen, da bo raztegnil skupino, čeprav je šlo za ceno, da se izčrpa. Močno je vlekel, a mu je po dveh krogih Sofuoglu olajšal. Buis se je boril za drugouvrščenega, kot Tom Booth-Amos Bil je že na šestem mestu.

Sofuoglu Portugalska Ssp300 2021

Napaka pri Adrián Huertas, ki je dolgo poskušal prehiteti in padel na štirinajsto mesto. A dokaz, kako nizek je bil tempo dirke in kako nekonkurenčna je bila dirka, je ta, da je bil potreben krog in pol, da smo se vrnili s štirinajstega na prvo. Obžalovanja vreden.

Huertas je bil vpleten v še en dotik, tokrat s Samuelom Di Soro. Vodilna skupina je do konca šestih krogov dobesedno pritekla na triindvajseto mesto. 23 zelo mladih in agresivnih kolesarjev, ki so imeli le nekaj krogov do zmagovalnega odra. Iglesias je še vedno vodil test.

Buis Portugal Ssp300 2021

Di Sora se je moral umakniti z dirke in Iglesiasu so poslali opozorilo, da je izstopil. Zaradi tega je Huertas šel prvi in začel vleči, da bi odprl nekaj vrzeli. Boj od zadaj med Buisom in Booth-Amosom je svetovnemu prvaku omogočil odhod sam za novo zmago.

Zmaga Adriána Huertasa, ki slavi naslov svetovnega prvaka z zmago na zadnji dirki leta v Portimau. V boju za drugouvrščenega je torto prevzel Tom Booth-Amos zaradi strmoglavljenja Buisa v zadnjem krogu. Booth-Amos je na dirki drugi, na stopničkah pa je prišel Sofuoglu.