Kazalo:

Scott Redding se je izognil šestemu Jonathanu Rei v odločilnem krogu SBK v Estorilu

Čeprav se je na trenutke zdelo obsojeno, bo svetovno prvenstvo v superbikeju živo doseglo odločilni krog, ki bo čez dva tedna na portugalskem dirkališču Estoril. Scott Redding in Jonathan Rea ohranjata upanje, da bosta svetovna prvaka, a ravnovesje očitno ni v ravnotežju v korist Kawasakijevega.

Z 59 točkami manj in le 62 prednostmi za prevzem bi Redding potreboval čudež nikoli viden v Estorilu. Praktično je odvisno samo od tega, ali se Rea poškoduje na treningu ali na prvi tekmi, zaradi česar ne more nadaljevati s tekmovanjem. Nekaj, česar očitno nihče ne želi. Če ne, ima Severni Irec v roki šesto krono.

Za prvaka je dovolj, da Rea zasede trinajsto mesto v dolgi karieri

Redding Rea Magny Cours Sbk 2020

Prva stvar, ki jo je treba povedati, je to prvič po letu 2016 Superbike svetovno prvenstvo zaživi v zadnjem krogu. Takrat je bil Tom Sykes, še vedno pri Kawasakiju, ki je prispel v Katar v zelo podobni situaciji kot pri Reddingu v Estorilu. Potreboval je čudež, ki takrat še ni bil dokončan: to je bila Reina druga rana.

Odprtje naslova Estorilu je prispevalo k temu, da je prvenstvo 2020 zaradi pandemije tako kratko, pa tudi težav, ki jih je imela Rea na drugi dolgi dirki na Magny-Coursu, ki preprečil, da bi se uvrstil na stopničke, ko je proslavljal svoj šesti naslov je praktično delovalo.

Rea France Sbk 2020

grem na matematiko, Scott Redding je zelo jasen glede tega, kaj naj stori. Zmagati moraš na vseh dirkah ki so sporni v Estorilu. Brez visokih tonov je naslov za voznika Ducatija nemogoč. To je zato, ker bi v primeru izenačenega števila točk Rea vedno zmagal po številu zmag, tako da Redding ne more biti drugi niti na dirki Superpole.

Je pa to, da je poleg tega že težko, Redding potrebuje Rea, da doseže le dve točki ali manj v Estorilu. Se pravi, tako rekoč potrebuje tri padce aktualnega prvaka. Na dolgih dirkah štirinajsti dobi dve točki in petnajsti eno, na dirki s superpolom pa seštejejo deveto mesto.

Redding France Sbk 2020

Ob upoštevanju tega v zadnjih treh sezonah je Rea na dveh dirkah zmanjkala le točk- letošnja inavguralna na Phillip Islandu in druga v Brnu leta 2018 - se mu zdi težko nenadoma zaiti v tako hudo krizo, da na treh dirkah zapored ne bi dosegel niti točk. Edina možna bi bila resna poškodba na treningu.

Estoril bo nov krog v svetovnem prvenstvu v superbikeju in tam ima Redding lahko prednost. Medtem ko Rea tam še nikoli ni tekmoval, je britanski kolesar znan iz časa, ko je bil na motociklističnem svetovnem prvenstvu. Redding je tam dirkal petkrat, dvakrat v 125cc in tri v Moto2, čeprav se ni nikoli uvrstil na stopničke.