Kazalo:

Dakar 2019: Joan Barreda začne ofenzivo in zmaga na prvi etapi

Prva faza oz Reli Dakar 2019 Prvi dan stika je že zaključen, v katerem je časovno določenih le 84 km, programiranih za posebnost. Zmagovalec tega prvega testa kisline je bil Joan Barreda.

Španski kolesar skuša nadoknaditi smolo, ki mu je v prejšnjih tekmah preprečila, da bi končal na vrhu lestvice, zato je že od prvega trenutka v neposredni bližini.

Barreda določa tempo v prvi fazi

Ktm Dakar Rally 2019 026

Ker je bil začetek odigran v obratnem vrstnem redu, je trajalo kar nekaj časa, da je zmagovalec iz leta 2018 Matthias Walkner začel kot zadnji. Ko je Walkner začel, je peščica voznikov že prečkala ciljno črto.

Eden prvih, ki je prišel in hkrati eden najhitrejših je bil Slika mesta Luciana Benavidesa. Brat Kevina Benavidesa (Honda) je svoj uradni KTM Rally 450 odpeljal v cilj in se večino popoldneva uvrstil na prvo mesto

Kevin Benavides Dakar 2019

Ker so najhitrejši vozniki prišli do cilja, smo naleteli na nenehen preobrat v razvrstitvi, vendar je bil eden voznik, ki je zmagal z jasno razliko. Joan Barreda je ta Dakar 2019 začel močno in bil eden od edinih dveh kolesarjev, ki sta premagala 60-minutno oviro.

Barreda je odsek na čas končal v 57 minutah in 36 sekundah, 1:34 minute pred Pablo Quintanilla ki je sejo sklenila na drugem mestu z rekordom 59 minut in 10 sekund. Tretji dan je bil Ricky Brabec, Barredin soigralec na Monster Energy Hondi, ki je začel teoretično izenačenje za tretje mesto z Adrienom Van Beverenom, Samom Sunderlandom, Tobyjem Priceom in Matthiasom Walknerjem, vseh pet v manj kot 20 sekundah.

Barreda je tako osvojil skupno vodstvo v tej prvi etapi, čeprav je treba vse povedati v devetih dneh dirke, ki je še pred nami.