Kazalo:

Igra, set in skoraj tekma za Joan Mir, Jorge Martín pa je v solzah zaprl stopničke

Velika nagrada Avstrije nam je zapustila spektakularno dirko v Svetovno prvenstvo Moto3. Joan Mir Dosegel je sedmo zmago v sezoni, s čimer je utrdil temelje svetovnega pokala, ki že nosi njegovo ime. Ne samo, da nikomur ni dal izbire, se vrnil v prvih krogih in pobegnil v zadnjem, izkoristil je tudi slab rezultat nasprotnikov v generalni razvrstitvi.

Spremljevalna številka 36 na stopničkah, Phillip Oettl je bil na podlagi vztrajnosti in vztrajnosti postavljen na drugo mesto, če pa je bil nekdo vesel na slovesnosti, je bil Jorge Martin z odličnim tretjim mestom, ki še vedno šepa zaradi poškodbe, zaradi katere je pred tednom dni izpustil dirko v Brnu.

Tretja zaporedna zmaga Mira, sedma v letu 2017

Joan Mir Moto3 Gp Avstrija 2017

Ko se semaforji Red Bull Ring ugasnejo, Gabriel Rodrigo Na popolnoma popoln način je prišel do prvega izjemnega kota, a v prvem odličnem vzponu od šeste do dna so slipstreami požrli Argentinca in ga pustili na šestem mestu. Joan Mir, potem ko je bil kaznovan z odpovedjo svojega najboljšega časa v kvalifikacijah, je poskušal ponovno pridobiti položaje.

Kdo je prevzel vodstvo John mcphee, a tisti, ki je prvi prečkal ciljno črto, je bil Gabriel Rodrigo in ko je prišlo do zaviranja prvega zavoja, je bil tisti, ki je bil na prvem mestu Bo Bendsneyder. Tisti v Avstriji je kratek stik, zavit in s številnimi vzponi, kar daje prednost skupinski dirki.

Phillip Oettl Moto3 Gp Avstrija 2017

Kljub temu je Bendsneyder poskušal odpreti vrzel in obdržal prvo pozicijo v prvih krogih Aron Canet in Enea Bastianini prepirali so se s še okrevajočim Jorge Martin vodstvo strnjene in številčne druge skupine.

V petem krogu Jorge Martin Infiltrator je šel v napad in se postavil na prvo pozicijo, medtem ko je Mir na vzponu prišel kot strela in si z brutalnim potiskom ukradel prvo mesto. S skupnim vodilnim na prvem mestu in Romanom Fenatijem s 15. mestom po štartu na stezi, je bila strategija voznika Leopard Racing jasna: streljati do smrti, da bi dosegel prvenstveni mojstrski udarec.

Jorge Martin Moto3 Gp Avstrija 2017

Z Pogledala sem naprej skupina je začela razpadati. Številka 36 je izsilila tempo do maksimuma in dobila dovolj razdalje, da je držala ravnine, ne da bi se ujela v zdrs. V navezanem območju je Miru uspelo odpreti vrzel v navezanem območju in v najhitrejših delih je Honda tekla dovolj, da se je branila.

Za Oettlom so se Miru poskušali pridružiti McPhee, Martín, Migno in Rodrigo, a je boj med njimi le občasno dovolil, da se je eden od njih približal. Mirova vztrajnost je ukrotila poskuse vseh njegovih zasledovalcev. V drugi skupini je močno sijalo Jaume Masià, zamenjava Darryna Binderja pri Platinum Bay Real Estate, iz FIM CEV Repsol, ki je končal na šestem mestu, potem ko je postavil najhitrejši krog in rekord na dirki.

Livio Loi Moto3 Gp Avstrija 2017

Do konca je še 10 Mir je zagotovo zlomil krov in šel je solo več kot sekundo naprej, pri čemer je razveljavil vsako možnost slipstreama. Za njim se je skupina zmanjšala na samo tri kolesarje z Rodrigom, Martínom in Masiàjo, ki je zasedel drugo mesto s svojim zasebnim KTM.

Ko so krogi tekli, je obraba terjala svoj davek pri najbolj aktivnih voznikih v pelotonu in z Mirom več kot 4 sekundami z dvema krogoma do konca je bilo Phillip Oettl ki je snemal na drugem mestu, sledijo mu Livio Loi, Gabriel Rodrigo in Jorge Martín.

Aron Canet Moto3 Gp Avstrija 2017

Z Joan Mir sam prečkal ciljno črto in ponovil zmago v Red Bull Ringu (poleg dodajanja 1500. stopničk v zgodovini španskega motociklizma), kot je že storil, da je dosegel prvega v svoji športni karieri, se naslov že začenja oblikovati s Fenatijem, ki je končal na trinajstem mestu. Phillip Oettl Naložil se je na vod in Jorge Martin, poln veselja je zaprl fantastično stopničko, ki mu bo pomagala pozdraviti še nedavne poškodbe, je potočil solze veselja in odšepal na zmagovalne stopničke.

Po tem rezultatu, Mir močno okrepi svoje vodstvo dodal 215 točk, za 151 od Romana Fenatija in 137 od Arona Caneta. Skoraj tri vožnje naprej, 64 točk.