Ian Hutchinson si spet zlomi nogo; igra se sezona ali kaj drugega

Slab. Grozno. Slabe novice z Britanskih otokov. In to je, da je osemkratni zmagovalec turistične trofeje, Ian Hutchinson, leva golenica in fibula sta bili ponovno zlomljeni. Ni padel, a je Ian na razstavi na tleh močno podprl nogo, kar je bilo dovolj, da je uničil obe kosti. Spomnimo, ta ista poškodba je bila tista, ki ga je do konca lanskega leta izključila iz tekmovanja in ga prisilila, da je izpustil zadnjo edicijo TT. Ta trenutek Stalo ga je 16 operacij in več kožnih presadkov. Po zadnjih novicah ga bo tovrstna poškodba izključila s dirkalnikov vsaj 12 tednov, izpustil bo predsezono in začetek britanskih Superbikesov.

Toda Hutchyju, kot mu pravijo, je uspelo 100 % okrevati in si je povrnil celo najpomembnejšo stvar: nasmeh in želja po tekmovanju. Pravzaprav je bil že preizkušen z ekipo Swan Yamaha v zadnji izdaji Velike nagrade Macau. Ta udeležba je prav tako pripomogla k temu, da so aktualni prvaki BSB prepričani v svoje možnosti, da se združijo s Tommyjem Hillom leta 2012.

Pogled v preteklost

Leta 2010 je Hutchy doživela najboljši trenutek v svoji športni karieri. V nepozabnem tednu dirk je Anglež dosegel pet zmag v različnih kategorijah TT. Na njegovo žalost je bilo to leto tudi največji spodrsljaj, s katerim se je kdaj soočil.

Bilo je na dirki British Superbikes Supersport, na Silverstonu 2010, ko je na prvi krivulji namočen z vodo je bil udeležen pri večkratnem padcu. Na istem mestu, istega leta, vendar v kategoriji svetovnih superšportov, se je Joan Lascorz potrudil, da se bori in premaga tisto, kar mu je bila usojena sreča.

V imenu Vsa ekipa mu želi hitro in dobro okrevanje da bi ga lahko ponovno videl na motorju, v BSB ali kateri koli cestni dirki, ki se ji pridruži.