Zmaga Héctorja Barberá in stopničke Álvaro Bautista v Misanu

No, dirka od 250 do 125 v Misanu ni prav nič zmanjšala. Govorimo tudi špansko, no Héctor Barberá je dosegel zelo borbeno zmago, Álvaro Bautista pa je bil tretji po laseh. Drugi je bil Mattia Pasini, ki je po intenzivnem dvoboju skozi celotno dirko zelo malo zaostajal za zmago Dos Aguasa v cilju.

Hiroshi Aoyama, ki je bil četrti, še naprej vodi prvenstvo, čeprav današnji rezultat omogoča, da se Álvaro Bautista nekoliko približa na lestvici. Tisti, ki je izgubil preveč vrvi, je že aktualni četrtlitrski prvak, ker Marco Simoncelli je šel na tla poskušal na začetku slediti Héctorju Barberáju in Mattii Pasiniju, ki sta že nalagala zelo močan ritem. Presežek plina in do tal brez možnosti, da bi se vrnili na pravo pot.

Álvaro Bautista je igral v boljšem začetku danes hitro pridobiva položaje. Boj je bil zelo tesen s Hiroshijem Aoyamo, ki je oba pregledoval skozi celotno dirko. Na koncu je posredovanje Mike di meglio Spodbujanje boja na tri je bilo dobro za Aspar/Suzuki. Francoskemu debitantu kategorije dolguje nekaj slamic … kaj manj. Drugi pa Japoncem za lepo in čisto bitko, ki so jo imeli na dirki.

Álex Debón je bil sedmi, na dirki je tako rekoč končal. Nekoliko blag rezultat za Castellón. Jules Cluzel je bil šesti, Francoza spodbujajo že od nastopa v Indianapolisu, Héctor Faubel pa deveti z osem sekund zaostanka za Raffaelom De Roso. Axel Pons je ostal pri vratih točk (šestnajsti) in Aitor Rodríguez sta končala dirko, ki ni malo, devetnajsta.

In čez nekaj minut MotoGP … kakšni živci!