Rossi je dosegel 100 zmag v Assenu 2009

Valentino rossi je poklican, da je eden od velikanov v zgodovini Grand Prixa. Z današnjo zmago je dosegel 100 v vsej svoji karieri, v tem trenutku pa le še veliko Giacomo Agostini ima 123 zmag v karieri. Številka se zdi nedosegljiva, a z odstotkom več kot 50 % zmag na dirkah, v katerih sodeluje, Valentino ne potrebuje več kot nekaj sezon, da bi premagal najuspešnejšega voznika v zgodovini.

Današnja dirka ni imela veliko več zgodovine, saj je Valentino ob poznavanju velikega potenciala Jorgeja Lorenza lahko izkoristil slab začetek Španca in se po prehojeni Danija Pedrose in Caseyja Stonerja posvetil postavljanju krogov v 1: 36, da so Lorenza držali na udobni razdalji dveh sekund.

Valentino Rossi in Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo Zagnal je tudi kalkulator in sredi dirke, ko se je zavedal, da ne more več dohiteti Rossija, se posvetil ohranjanju položaja, ki mu je omogočil, da je dosegel prepotrebne točke za svetovno prvenstvo. Lorenzo v tem trenutku kaže zrelost, ki ga do te sezone nismo videli. Kar ga naglo spremeni v enega najresnejših kandidatov za svetovno prvenstvo MotoGP 2009.

Dani PedrosaTudi tokrat je strmoglavil v tretjem krogu, čeprav se tokrat zdi, da mu je škoda le samopodoba in zanj ni bilo fizičnih posledic. Danijeva “sreča” je, da dirke ni končal tudi njegov soigralec Andrea Dovizioso, tako da ju na četrtem in petem mestu ločita le dve točki.

Tretji uvrščeni na dirki je bil izčrpan Casey Stoner, ki ni mogel ubraniti svojega položaja, ko sta izstopala Rossi in Lorenzo. Zdi se, da Avstralcu trenutna konfiguracija svojega Ducatija ne ustreza, zaradi česar deluje čudovito. Že v Barceloni se je dirka končala uničena, danes pa je bil tudi njegov obraz na stopničkah obraz nekoga izčrpanega. Čeprav mu tretje mesto omogoča, da sledi Rossiju in Lorenzu na lestvici, kjer ju zdaj od vodilnega loči pet in devet točk.

Zadaj Toni Elijah zaradi preskakanja hitre šikane je bil kaznovan z dvajsetimi sekundami, tako da je kljub temu, da je ciljno črto prečkal na osmem mestu, zasedel 12. sekundo pred Setejem Gibernaujem, ki je prav tako podpisal vikend za pozabo.

Colin Edwards Assen 2009

Tisti, ki še naprej ohranja svojo raven in je potrjen kot najboljši zasebnik na gridu, je Američan Colin Edwards, ki je zasedel četrto mesto in je po točkah izenačen s Pedroso za šesto mesto na svetovnem prvenstvu. Trenutno se le malo voznikov lahko pohvali, da je končal na tem mestu, takoj za tremi najmočnejšimi vozniki v tej sezoni. Če bi ubogim Edwardom dali boljši material, bi si več kot eden populil lase, ker bi ga pustil.