Husqvarna, petdeset let svetovnih naslovov

Svetovni uspeh Husqvarna Začelo se je leta 1959, ko je Rolf Tibblin osvojil prvi naslov Husqvarne v razredu 250cc na svetovnem prvenstvu v motokrosu. Malo kasneje je prišla njegova udeležba v kategoriji enduro in zadnje čase v supermotardu. Petdeset let pozneje je Husqvarna še vedno vodilna blagovna znamka v konkurenci.

Huski to ni ravno motocikel, ki je pogosto viden vadbo endura ali na dirkališču. Vendar pa so v konkurenci vedno na najvišjih mestih. In za to ni nič boljšega, kot da ob njegovi zlati obletnici naredimo kratek pregled njegovega zadnjega leta. Mimogrede, minilo je tudi petdeset let, odkar so naredili svojo prvo motorno žago, a o tem vam ne povem nič drugega, prav?

Husqvarna je že tretjič zapored osvojila naslov Supermotard s pomočjo Adrien chareyre v S2. Toda poleg tega je osvojil naslov konstruktorjev tako v S1 kot S2, s svojima RR 450 SM in SM 530 RR.

V enduru, Antoni Meo s TE 250 je bil podprvak v kategoriji Enduro 1 in je eden od pilotov, ki si prizadevajo za naslov naslednje leto. V Enduru 2 tretje mesto Sabastian Guillaume, pa tudi kolesarji, ki so zmagali v mlajših kategorijah.

Končno v motokrosu, Alex Salvini bil je podprvak v MX3, Christophe Martin pa tretji v evropski seriji Supercross. Leto 2010 je zastavljeno s še večjo prisotnostjo na prvenstvih. Ni slabo za relativno majhno znamko.