Kyalami čaka kolesarje svetovnega prvenstva v superbikeju

Kyalami To je zelo posebna proga, bistveni južnoafriški krog in postavitev tega vikenda nova razstava World Superbikes. Zdaj, ko poznate "moje barve" iz kategorije, jih ne bom več skrival.

Svetovno prvenstvo v superbikeju se po šestih sezonah vrača na to posebno stezo, po času Colina Edwardsa, ki je leta 2000 zmagal z Honda VTR 1000 Twin pred Noriyukijem Hago in Carlom Fogartyjem. Edwardsa lahko prepoznate na fotografiji. Kar upamo, da bomo videli ta vikend, so dobre dirke, takšne, ki jih imamo radi. Deloma zaradi posebne narave proge in tudi zato, ker je lahko zelo spektakularno videti dvoboj med Benom Spiesom, Noriyukijem Hago in Michelom Fabriziom na zapleteni južnoafriški progi.

kyalami-fabrizio

Ravno italijanski kolesar, ki nas je prejšnji konec tedna presenetil s prvo zmago v kategoriji, je bil eden najhitrejših na zimskih preizkušnjah na Kyalamiju, tako da ga uvrstiti v vodilno trojico na nedeljskih dirkah ni preveč premišljeno.. Na teh testih je bilo mogoče videti, kako je italijanski Ducati ustavil uro v 1m 40.256s, sledili so mu Neukirchner (KO za ta krog), Noriyuki Haga in Carlos Checa, medtem ko je bil Ben Spies ob tej priložnosti deveti (o tem smo govorili decembra lani)..

Seveda, glede na to, o čemer govorimo, bodite zelo previdni z Nitronorijem, saj že od leta 2000 v Kyalamiju kaže, da je zelo hiter pilot. Bomo videli, če bo drugi dan 100% po "pajarazu", bomo videli, kako se bo Ben Spies obnesel na dirki, pa bomo videli, kako se španski kolesarji povzpnejo po stopnicah, čeprav decembrske reference laskajo le Carlosu Checi, Rubén Xaus z BMW-jem Za Fabriziom je zaostal več kot dve sekundi. No, potem bomo videli.