Passion motocikli 2024, Marec

Svetovno prvenstvo v motokrosu 2009, štirinajsti krog: Nizozemska

Svetovnega prvaka MX1 iz leta 2009 že imamo, in njegovo ime je Antonio Cairoli. Sicilijanec tako postane najmlajši voznik, ki je osvojil naslov in

ABS na Honda Sports (CBR): Poskusite verjeti

ABS je bil eden od novih dodatkov v Hondini športni ponudbi leta 2009. Tako "majhni" CBR600RR kot "veliki" CBR1000RR vključujeta

Laia Sanz in Pol Tarrés sta osvojila dva naslova na evropski preizkušnji

Potekala je v češkem Tanvalu, zadnji dan evropskega prvenstva v preizkušnji za mlajše in ženske kategorije. Rezultat ni

Od Barcelone do Barcelone, potovanje po svetu v Goldwingu

Potovanje tistih, ki bi jih vsi radi opravili in ki nam puščajo dolge zobe: dve leti in deset mesecev potovanja po petih celinah v Goldwingu

Koledar tekmovanj, od 31. julija do 2. avgusta 2009

Lahko rečete, da smo poleti in da se tekmovanja počasi umirjajo. Ob tolikšni vročini si želite več kopati na plaži ali na plaži

50. obletnica Velike nagrade Bañeza, 7. in 9. avgust

Na tej točki filma se mi zdi, da je o Bañezini klasični karieri mogoče malo razložiti. Vsako leto avgusta in že 50 let

VN San Marina 2009, najtežje svetovno prvenstvo v dolgem času

Ta konec tedna se v Evropo vrača svetovno prvenstvo MotoGP, ki je bilo po prehodu skozi ZDA precej tesnejše v vseh kategorijah. Ell GP San

EICMA Milan 2009, odlična motociklistična razstava v novembru

Smo v letu krize in en primer je odpoved letošnjega pariškega motociklističnega salona. A na srečo niso vsi saloni za motorna kolesa

Študij motocikla na univerzi: podiplomski študij motoristične tehnologije

Priložnosti za študij specializiranega univerzitetnega programa motociklizma je malo, kar je presenetljivo glede na zanimanje, ki

Moto22 v tekmovanju, začenjamo novo sezono (1/2)

Skoraj v mesecu avgustu pa vam še nisem mogel povedati ničesar o svojem drugem letu pustolovščin v svetu amaterskega tekmovanja. Za tiste, ki

Triumph Thruxton po meri

Sem eden tistih, ki pravijo, da če je stvar dobra, jo boš izboljšal, a moram velikokrat utihniti in priznati dobro opravljeno delo. Še vedno

BMW S1000RR: prvi vtisi

BMW S100RR, prve slike predserijskega modela. Podrobne fotografije, velikost in estetska analiza

Erzberg Rodeo, najtežja enodnevna enduro dirka na svetu

Ne vem, če poznate Erzberg Rodeo, vendar ga nisem poznal in seveda Router, ki je v vsem, mi je odprl oči. Videli boste, da ne zgrešim, če rečem, da je

Špansko prvenstvo Supermotard, peti krog v Forcareiju (2 od 2)

Najboljša stvar tega, da ste se prejšnji dan udeležili preizkušnje španskega prvenstva v supermotardu, je bila, da nisem videl najboljših kolesarjev v specialnosti, ki

Zapuščina TRON

TRON Legacy, napovednik. Prve HD slike TRON Legacy, videoposnetki izvirnega filma in rekreacija v Stop Motion

Ducati 848 Nicky Hayden, izdaja

Ta predstavitev med VN ZDA v Laguni Seci je ostala v moji črnilnici. Tam je Ducati pokazal drugo novost

MotoGP'09: Najboljši in najslabši na Doningtonovi dirki

Čeprav se zdi, da se je šele včeraj začela ta razburljiva sezona, ki jo živimo v letu 2009, je poletni oddih že prišel. Zgodilo se je nekaj drugega

Silverstone se pripravlja na gostovanje MotoGP leta 2010

Moram priznati, da me zadnja steza, ki so jo v Silverstonu vzeli iz rokava za motocikle in da so Superbikes premierno predstavili, ni prepričala

Začasni koledar MotoGP za leto 2010

Mednarodna motociklistična zveza je že objavila začasni koledar MotoGP za leto 2010. Upajmo, da ne bodo imeli enakih plesov

Yoshimura Suzuki je zmagovalec 8 ur Suzuke

Mitski preizkus Suzuke 8 ur, ki je potekal ta konec tedna, je skoraj popolnoma zasenčil sovpadanje s svetovnim prvenstvom

Uradno je: Aspar bo z Ducatijem v MotoGP 2010

Med dogodkom World Prototype v Donington Parku je bila potrjena novica, ki je pred dnevi potrdila: Aspar Team bo z Ducatijem in

Buell News 2010

Buell kmalu začne obveščati, katere bodo njegove glavne novosti za leto 2010. Najbolj izstopa je dodatek k ponudbi novih

Špansko prvenstvo Supermotard, peti krog v Forcareiju (1 od 2)

V mestu Forcarei v Pontevedri, na dirkališču A Madalena, je potekal peti krog španskega prvenstva Supermotard. Kako sem ostal

Poleti se je treba tudi opremiti za vožnjo z motorjem

Prejšnjo nedeljo sem šel zjutraj na izlet z motorjem. Lepo jutro za uživanje na kolesu: lepe ovinkaste ceste, dober asfalt, malo

Gerard Farrés je zmagal Baja Spain - Aragon 2009

Gerard Farrés si je priboril zmago v Baji Spain - Aragon 2009. Gerard je končal pred svojim moštvenim kolegom Jordijem Viladomsom z

Zabavajte se pri učenju vožnje: tečaji Honda Safety Institute

Šola vožnje Honda (HEC) posluje že vrsto let. Tega se spomnim, ko grem mimo avtoceste ob objektih Moontesa-Honda

Yamaha R1 za obhod po svetu

Res je, da vsak počne stvari, kot hoče. Večina ljudi, ki se odpravijo na daljša potovanja, uporablja trail kolesa. Včasih tudi kakšen odličen

Ben Spies se maščuje v drugem v Brnu

Nič hujšega ne bi smelo biti za elitnega voznika, ki bi premagal tretjega na odlični dirki. Bena Spiesa je ustrelil Michele Fabrizio

Max Biaggi se vrača k zmagi na 'svojem' krogu

Omenili smo že, da je češka dirka Brno ena od talismanskih krogov Maxa Biaggija, kar se je pokazalo na prvi dirki dneva, včeraj

MotoGP, vse na tleh in prva zmaga Doviziosa

Bele črte na dirkališču Donington Park so zaznamovale dirko MotoGP, saj so povzročile številne padce z rahlim dežjem, ki je padal na dirkališču

Hiroshi Aoyama premaga Bautisto

V dirki 250 je bila negotovost v dežju. Proga se je sušila, vendar je bila dirka razglašena za mokro, tako da so se vozniki

1952 Bobber Nimbus T

Ko ti nekdo reče, da je eno od teh redkosti zlahka najti v njihovi državi, kot da ti malo prahu s ceste oblizne pozornost in začneš

Superpole Brno 2008: Troy Bayliss v svojih najboljših močeh

Kot nas je Alexuny dobro predstavil v prejšnji objavi, nas ta vikend čakajo svetovne superbike dirke v Brnu. Morda bo ta vikend najbolj

Julio Simon zmaga nad dežjem v Donington Parku

Dirka s 125 ccm je imela dva jasno ločena dela, saj je bila dirka razglašena za suho, a nekaj krogov od konca je bila

Bradley Smith raste in dosega vrhunec pred svojo javnostjo

Povedal bom zelo jasno, od 125 običajno ne vem dobro, kaj naj rečem pred dirko. Skoraj štirideset otrok, ki gredo na vsako dirko istočasno,

Héctor Barberá v zadnjem trenutku zaznamuje pol 250

Če se v MotoGP zdi, da bo boj, v vmesni kategoriji 250 ne bo manj očitno v današnjih kvalifikacijah. Danes zjutraj v prostem

Valentino Rossi osvoji palico v Donington Parku

Jutrišnji dan se obeta izjemen, ko gre za konkurenco, bodisi na dveh ali štirih kolesih. In kvalifikacije za VN Velike Britanije

Zamenjajmo oljni filter

Pravkar sem naletel na ta zanimiv video na Oliepei.nl o menjavi oljnega filtra na motociklu. V Moto22 smo se že pogovarjali ob drugih priložnostih

Max Biaggi prevladuje v kvalifikacijah v Brnu

Vedno je treba povedati, če pride v Brno motociklistično tekmovanje in je na njem aktiven rimski pilot. V drugem kvalifikacijskem srečanju v Brnu Max